| H0oByT a întrebat:

Salut! Legat de League of Legends, cand aleg sa joc un meci PvP imi da sa aleg dintre niste campioni, campionii aia sunt ai mei sau asa mii da? Cand o sa joc ranked tot asa o sa am posibilitatea sa aleg? Ce campion de acolo este mai bun ( sa zic asa ) la 1vs1, si pe care mi-l recomandati sa joc cu el? + ceva sfaturi daca se poate, dau funda. Mersi.

Răspuns Câştigător
| AlecsToInfinity a răspuns:

Legat de ce spui tu, campionii pe care îi vezi când trebuie sa alegi cu ce joci în meci sunt campionii de la Free to play (la o perioada de timp se schimba). Legat de rank, acolo poți juca doar cu campionii pe care îi ai. Ca un sfat personal nu o lua ca pe hate, dar după cum ai descris tu mai sus cred ca ești începător, îți voi da mai multe exemple de campionii cu care dacă știi juca poți domina.
TOP: Jax, Shen, Darius, Wukong, Camille
JG: Jax, Nocturne, Master Yi, Kayn, Ww, Kha'Zix
MID: Diana, Vladimir, Syndra, Talon, Sylas
ADC: Jhin, Aphelios, Ezreal, Lucian, Kai'Sa
SUPP: Nami, Pyke, Pantheon, Lux, Thresh, Blitz

Nu e tocmai cel mai bun exemplu de campioni, mai mult este un top personal dar dacă vrei îl poți lua în considerare. BAFTĂ ÎN CONTINUARE!

| H0oByT explică (pentru AlecsToInfinity):

Da, sunt incepator. M-am axat mai mult pe Master Yi si pot spune ca ma descurc pe el, mersi pentru raspuns!

1 răspuns: