| gabyyu a întrebat:

Salut
Merge Euro truck simultor 2 am cerintele minime dar am 3gb ram si jocul cere 4gb ram
nu o sa imi mearga?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, acel joc nu are nevoie de așa mult RAM însă va trebui să închizi toate celelalte programe pentru a avea mai multă memorie RAM disponibilă.

| gabyyu explică (pentru SilviaDulcik):

Frate, pe steam scrie minim 4GB ram si eu am 3GB ram
Mai am un joc care nu imi da voie sa il instalez deoarece este minim 4gb

| gabyyu explică (pentru SilviaDulcik):

Da dar problema e ca o sa ma lase sa il instalez?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru gabyyu):

Vezi dacă poți instala varianta demo.
Nu am întâmpinat niciodată problema asta cu memoria RAM, la nici un joc.
În schimb am observat avertizări la câteva jocuri de la Ubisoft și la GTA V, când testam laptop-uri și calculatoare mai slabe însă tot rulau jocurile respective.