| Eastwood a întrebat:

am instalat windows 7 ultimate 64 biti. Dar pe sfarsit a aparut un chenar negru si scria ceva de genu errror failed. Ce putea sa dea eroare? Vad ca windowsul fumctioneaza, dar merge chiar greu, si am uitat sa formatez ce era in C. Daca trebuia reinstalat windows 7 ce am gresit, de a dat eroarea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh,sterge windows old. mai bine reinstalezi din start adica bagu wiidowsul in unitatea optica si oprestipc-ul.la repornire apesi intr-una o tasta(space de exemplu).Va incepe sa booteze din cd-dvd direct.cand ajungi la partitii, iidai format. iti arata scris care sunt pasii si optiunile.Mai bine chemi pe cineva care se pricepe si vezi la el cum se face.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai formatat.Inainte tot pe 64 de biti aveai? Daca aveai pe 32 se prea poate sa nu iti suporte bine din aceasta cauza da tot felul de erori.

| Eastwood explică (pentru anonim_4396):

Da, am avut pe 32, trebuie reisntalat din nou?
Cum formatez ce se afla in C?
Acum e un alt fisier pe nume Windows.old cu tot ce era inainte instalat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

Http://www.programecalculator.ro/......windows-7/

Vezi tu ca in prima poza trebuie sa apesi pe Drive Option(advanced) si apoi pe Format. Dupa ce ai terminat de format tot in C instalezi windowsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci,deci sa inteleg ca ai reusit sa formatezi si sa instalezi winodwsul, da?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

Eh,sterge windows old. mai bine reinstalezi din start adica bagu wiidowsul in unitatea optica si oprestipc-ul.la repornire apesi intr-una o tasta(space de exemplu).Va incepe sa booteze din cd-dvd direct.cand ajungi la partitii, iidai format. iti arata scris care sunt pasii si optiunile.Mai bine chemi pe cineva care se pricepe si vezi la el cum se face.