| ionutz9725 a întrebat:

Am o mare problema, nu pot juca minecraft online. Mi-am descarcat jocul, mi-am facut cont pe site si cand vreau sa ma logez in joc imi apare "Can't connect to minecraft.net" si pot doar sa joc offline. Nici din joc nu pot intra pe servere. Ce sa fac ca sa pot juca online?

Răspuns Câştigător
| Cartitza a răspuns:

Paste Fericit.
Mai bine ia-ti Minecraft Sp.
Il instalezi dai multiplayer scrii serveru si voila.
Funda?

3 răspunsuri:
| Freshh a răspuns:

Trebuie sa cumperi jocul ca sa joci online. Dar sunt si multe servere offline.

| ionutz9725 explică (pentru Freshh):

Si cum intru pe servere offline?

| Freshh a răspuns (pentru ionutz9725):

Prima data trebuie sa iti iei alt minecraft(uite un link: http://www.mediafire.com/? vlcgfa7je54t0q0 ), dupa cauti un server pe net, copiezi ip-ul si apoi intri in Minecraft si de acolo va fi usor.Chestia ii ca nu is asa multe servere offline romane.