| Norbert97 a întrebat:

Am o placa video Nvidia GT 630(2gb ddr3 128 biti) si ma gandeam sa mi-l schimb cu una m-ai buna. E am gasit ceva as vrea sa stiu daca se merita? maxim 200 lei dau pe ea la mana a doua! http://olx.ro/......28R5D.html Pareri? Se va vedea ceva diferenta?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Chiar nu se merita. Este o placa video de multimedia, in nici un caz de jocuri. Uita-te la r7 240 ddr5 1gb 128 biti de la eMAG, placa aceea la 260 ron. Matura cu ea pe jos.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Jipa95):

Un 240 e echivalentul la un jeg de 630laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Nu chiar. Uita-te la latimea de banda si frecventewinking iar cu overdrive o urci si mai sus.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Jipa95):

Eu n-as da 250lei pentru 10% performanta

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu merita, maninca mult curent si diferenta de performanta va fi destul de mica.