| Anonim420420 a întrebat:

am o problema am auzit ca temperatura procesorului nu trebuie sa treaca de 60 de grade in joc
eu cand ma joc cs go pe laptop imi trece de 70... in cazul acesta un coolpad/ cooler de se pune dedesubt m ar ajuta? ar raci procesorul?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

La laptop-uri e normal ca procesorul să depășească 70 grade celsius, temperatura poate ajunge chiar și la 85 grade celsius. Este ceva normal.

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Degeaba ai cumpara acel cooler mai rau faci, o sa se aduca si mai mult de 2-3 grade nu o sa iti scada temperatura

| XYZ02 a răspuns:

Cel mai bine cumperi un stand care sa-ti tina laptop-ul in aer.

| KanekiMalai a răspuns:

Incearca sa iti desfaci laptop-ul si sa-l cureti de praf pentru a avea o perfomanta mai buna dar si pentru a avea mai putine grade.
Coolpadul este cea mai buna solutie pentru a raci un laptop in plus coolpadul nu raceste doar procesorul, raceste tot laptopul.
Cat timp tu ti-ai comandat coolpadul poti sa pui laptopul pe un carton de oua.
Funda?

| KanekiMalai a răspuns:

Poti sa iti pui laptop-ul pe un carton de oua ca sa se aerisiasca mai bine.