| FizzyXD a întrebat:

am o problema cand intru in minecraft imi apare BAD CARD VIDEO DRIVERS! cine ma ajuta are funda!big grin

7 răspunsuri:
| FloRyN36 a răspuns:

Nu suporta placa video chiar daca minecraft este mic este si foarte pretentios.

| FizzyXD explică (pentru FloRyN36):

Si ce pot sa fac?

| anghel99 a răspuns:

Ce windows ai?
Iti voi da doua videoclipuri care daca tu vei face ce fac ei in video iti va merge minecraftul
primul video este pe windows XP (daca il ai)
http://www.youtube.com/watch?v=PaZxXUE-tY8
al doilea pentru windows 7 (daca il ai)
http://www.youtube.com/watch?v=PbBU1O14vc0

| FizzyXD explică (pentru anghel99):

Am windows xp

| FizzyXD explică (pentru anghel99):

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 12/23/13 3:28 PM

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.5.2
Operating System: Windows XP (x86) version 5.1
Java Version: 1.7. 0_45, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 459134656 bytes (437 MB) / 518979584 bytes (494 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB)
JVM Flags: 2 total; -Xms512m -Xmx1024m
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Suspicious classes: No suspicious classes found.
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
LWJGL: 2.4.2
OpenGL: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Texture Pack: Default
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:235)
at avv.a(SourceFile:56)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:507)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT bfb63404 ----------

| Cool_AnDu_1995 a răspuns:

Va trebui sa urmezi urmatorii pasi:
1.Dai click dreapta pe minecraft si te duci la proprietati/apoi selectezi compatibility si bifezi casuta Run this.../apoi selectezi Windows Xp {Service pack3}
Dai apply si apoi OK
2.Dai click dreapta pe iconita My Computer{de pe desktop} si te duci la MANAGE/ dai click pe System Tools
apoi Divice Manager/ apoi dublu click pe Display Adapters unde iti va aparea numele Placii video dai dublu click pe ea/ dai click pe driver si dai pe update driver / apoi din cele 2 variante o selectezi pe prima Search automatically...
Asta este tot? Funda?

| FizzyXD explică (pentru Cool_AnDu_1995):

Asa se numeste NVIDIA GeForce4 MX 4000 9Microsoft Corporation)