| taredetot a întrebat:

Am o problema cu calculatorul(cred că el este de vină). După terminarea unui tutorial in cazul unui joc PC (nu online), cand urmează să joc calculatorul meu se restartează, iar hard-disk-ul se opreste(si porneşte dupa ceva timp, cam 8sec.) Dau ca exemplu jocul Ratatouille care mi se deschide, merge perfect dar după ce tutorialul s-a terminat calculatorul face cele enumeratemai sus. Tot aşa mi se intâmplă şi la NFS Carbon. Am verificat ventilatoarele care merg excelent.
Am următoarele componente:
-procesor:AMD Athlon XP 2800+, de 2. 08GHz
-1 GB ram
-placă video ATI Radeon 9600/X1050
-HDD de 18 GB Maxtor (cam vechi)
Mulţumesc anticipat! (Fundă pentru răspunsul care mă va ajuta)

4 răspunsuri:
| razvyaga a răspuns:

Daca mai ai garantie la el du-te la service daca nu desfal si sterge ventilatorul si ii poti lasa o parte din carcasa deschisa. Dar eu iti sugerez sa te duci cu el la un specialist ca poti sa ramai si fara pasta termo-conductoare la procesor.

| taredetot explică:

Nu este coolerul problema sunt sigur. L-am curăţat cu trei zile înainte (colerul şi radiatorul). Mulţumesc pentru răspunsuri!

| 007cox a răspuns:

Probabil se supraincalzeste procesorul sterge venilatorul si spune daca persista problema happy

| taredetot explică (pentru 007cox):

Am curăţat ventilatoarele şi radiatorul cu trei zile înainte, în plus am mai adăugat unul suplimentar la placa video şi tot acelaşi rezultat; nu poate fi aceasta problema; Mulţumesc pentru răspuns!