| OnYxXx a întrebat:

Am o problema cu pc-ul, cand stau pe nt sau ma joc, dintrodata mi-se stinge monitorul si dupa aprox, 30 sec mi se restarteaza pc-ul care ar fi problema pentru ca e un calculator bun.
Mem RAM 4GB, Placa Video 2GB Procesor Intel Dual Core 3. 00Ghz... Hard de 500GB deci e bun si totusi nu stiu care ar fi problema.Mentionez ca am si un antivirus Avira..se poate sa fie de la el si am windows 7 va rog ajutati-ma Dau FUNDA celui mai bun raspuns...winking

6 răspunsuri:
| GaByScream a răspuns:

Nu mai face fata cooleru... e de la placa video... ai face bine sa o schimbiwinking

| OnYxXx explică (pentru GaByScream):

Pai si daca o schimb e garantat sa nu mai se restarteze? Antivirus-ul nu are nici o treaba nu?

| BLKFl a răspuns (pentru OnYxXx):

Prima oara incerca sa deslipesti culerul si sa il lipesti iarasi cu pasta speciala pentru asa ceva
nu stiu sa-ti spun exact cum se numeste acea pasta, ce iti pot spune ca o poti gasi in orisice magazin de pc

| GaByScream a răspuns:

Nu stiu... dul la un specialist si o sa iti spuna el tot. dar incearca sa scoti cooleru si sa il stergi bine de praf e prins in 3 sau 4 suruburi nu mai stiu sigur...bft

| BLKFl a răspuns:

Presupun ca a-i un pc de masa, daca e asa, incarca sa deschizi carcasa si sa il curati si e posibil sa nu ti se mai restarteze daca tot la fel face tot ce e posibil e sa fie de la procesor

| OnYxXx explică (pentru BLKFl):

L-am curatat inainte sa bag windows-ul cu 2 sapt!