| Iunix a întrebat:

Am un server de Counter Strike și atunci când mă joc pe el are lag foarte mare (155 - 366 lag). Serverul nu e hostat, îl pornesc atunci când vreau să ma joc cu un amic. Ce trebuie să fac ca să scap de lagu de la server? ( Când intru pe alte servere am lag intre 9 și 20 maxim 36. Laptopul e destul de performant are 1 an și am Windows 7 Ultimate pe 64 biti internetul e bun etc ) Trebuie să scriu ceva in server.cfg?

5 răspunsuri:
| 1234avg a răspuns:

Chiar daca zici ca internetul e bun, probabil nu e indeajuns de bun.

| Vladut2000L a răspuns (pentru 1234avg):

Poate fi si de la pc.
Cati rami ai?

| Iunix explică (pentru Vladut2000L):

Procesor Intel Core TM i3-3110M(2.4GHz,3MB L3 cache)
4 GB DDR3 Memory
500 GB HDD
Nividia GeForce 710M with 2 GB Dedicated VRAM

| Iunix explică (pentru 1234avg):

Când joc pe alte servere am lag 7 maxim 25. O fi de la addons-ul pe care l-am instalat? Am instalat un server de cs mod zm și când intru pe el am lag 3 maxim 7, deci internetu e bun. După aceea la acest server pe care l-am instalat i-am băgat un addons cu 13 level. După ce i-am băgat acest addon cu 13 lvl a apărut lagu ( 123 maxim 336 )

| Vladut2000L a răspuns (pentru Iunix):

Sigur e de la addons