| Raducu_Marian_Boace_1989 a întrebat:

as dori sa stiu daca este vreo metoda sa repar eroarea la minecraft :

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.

This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------

Generated 10/13/14 9:29 AM

Minecraft: Minecraft 1.2.1

OS: Windows XP (x86) version 5.1

Java: 1.7. 0_15, Oracle Corporation

VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation

LWJGL: 2.9.0

[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)

at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo. java:52)

at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay. java:244)

at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)

at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:230)

at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:650)

at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

--- END ERROR REPORT f2661c56 ----------

PS: Am windows 7 proffesional

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Nu e de la niciun hard disk frate! Va trebui sa descaraci asta de aici si sa il instalezi. http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

dupa ce s-a terminat asta de instalat te duci in My Computer \Local Disk C \Windows \System32 \----->cauti fisieru "opengl32.dll" si il modifici in opengl32 OLD.dll. Descarci de aici opengl32.dll : http://titaniumgl.tk/ si il adaugi in C:\\Windows\System32. Bafta daca nu reusesti cu ceva cautama pe skype:adryano2411 sau mess:itsoft_2011

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Vad de **** voastra.Ce hdd? ce opengl? Voi vedeti ce scrie in prima linie? Bad video card drivers! Instaleaza driverul placi video. Daca nu sti cum, zi-mi cum se numeste placa ta video si iti dau link(daca nu sti nici cum se afla placa video, descarca gpuz)

| itsoft a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Zi zau cu limba scoasa!

| FreeLord957 a răspuns:

Trebuie sa iti iei alt Hard Disk.