| RorySan a întrebat:

Buna
As avea o intrebare pentru cei care se pricep la calculatoare.

P.S; Acum la PC am windoes 10 si cand vreau sa imi deschid minecraft-ul imi apare asa:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 25.06. 2016 16:11

Minecraft: Minecraft 1.1
OS: Windows 10 (x86) version 10.0
Java: 1.8. 0_91, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.9.0
[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:230)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:648)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT c7200d17 ----------

DE CE?
Ma poate ajuta cineva va rog frumos

DAU FUNDA
Va multumesc din suflet

6 răspunsuri:
| ThePurificator48 a răspuns:

Dezinstaleaza tot ce inseamna drivere placa video, daca ai. Si daca ai placa nVidia intra pe google si descarca auto-detect nVIDIA drivers, acelasi lucru si pentru placile AMD.

| RorySan explică (pentru ThePurificator48):

Si cum caut sa le dezinstalez?

| ThePurificator48 a răspuns (pentru RorySan):

Control panel > Add/or remove programs
Totusi spune-mi ce placa video ai.

| RorySan explică (pentru ThePurificator48):

Dau la propietati sa vad?
nu ma pricep deloc cu calculatoarel

| K0sti a răspuns (pentru RorySan):

Pentru cei ca tine exista service! Sau lasa prostia de Minecraft si invata ce e ala un calculator! Sunt o gramada de tutoriale pe net...

| MadaGamesOne a răspuns:

Descarca 3D Chip de pe internet, il instalezi, il deschizi si in dreptul placii video apare un semn de exclamare daca nu ai ultimul driver, apesi click, intri pe site.ul lor si descarci ultimul driver.