| vasileion1996 a întrebat:

as dori sa va intreb ceva!
Pot pune 2 placi video externe in placa de baza GA EG31MFS2?

5 răspunsuri:
| vasileion1996 explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult de tot pentru raspuns.
As dori sa te mai intreb ceva:Nordbridge-ul de pe placa asta de baza ajunge la 80 grade celsius.Cum as putea sa il racesc, astept sfaturi si idei

| CM7YRE a răspuns (pentru vasileion1996):

In afara de aplicarea pastei termoconductoare, curatarea de praf sau inlocuirea coolerului nu prea ai ce sa-i faci.

| vasileion1996 explică (pentru CM7YRE):

1)se poate inlocui pasta termoconductoare de pe northbridge?
2)nu pot sa pun un ventilator sa bata aerul spre el?

| CM7YRE a răspuns (pentru vasileion1996):

1) poti sa-ncerci, desi nu prea am vazut chestia asta facuta decat la procesor
2) ar fi recomandat daca ti se incalzeste rau.