| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa-mi spuneti cateva despre procesorul acesta ceva caracteristici si cam ce poate(CPU INTEL PENTIUM DUAL CORE D945, 2 x 3.4 GHZ, 4MB CACHE, 800 FSB, LGA775).

2 răspunsuri:
| anonym012 a răspuns:

Salut! Uite aici mai multe detalii: http://www.game-debate.com/....../index.php parerea mea este ca procesorul acesta desi este Dual Core este vechi si nu se mai merita acum, poti achizitiona ceva mai nou cum ar fi un Pentium Dual Core E5400 sau ceva de genul(parerea mea). Pentru gaming e putin de spus, poate juca jocuri ca Fifa(de la 2010 in jos), Pes(de la 2012 in jos)Battlefield(de la 2 in jos), Call of Duty(de la Modern Warfare 2 in jos), Far Cry poate si 3 cu o placa video buna, dar in general de la 2 in jos, etc. Sper ca te-am ajutat!

| emy9412 a răspuns:

Salut TPU! puteti sa imi spuneti si mie care dintre procesoare acestea este mai bun (care merge mai bine):CPU INTEL PENTIUM DUAL CORE D945, 2 x 3.4 GHZ, 4MB CACHE, 800 FSB, LGA775 sau Procesor Intel Core 2 Duo E 6600 ( 4 MB Cache, 2, 40 GHz, 1066 MHz FSB) pe aceasta placa de baza P5VD2-VM! va multumesc anticipat si dau si voturi si funda!