| OtravaDulce a întrebat:

Salut tpu.Care joaca world of tanks si ma poate ajuta si pe mine ca-s nou si vreau sa inteleg jocul mai bine.

Ce insemna tir?
Ce e stoc?
Cu ce tank sa joc la inceput?

Am multe intrebarii cine vreau sa ma ajute uitati aici

skype :nikamondialu
contactati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Iată cea mai bună metodă:
Intră la „Cercetare" și alege-ți o ramură. Cumpără doar tancurile de acolo și mergi spre ultimul.

Eu recomand să mergi pe tancurile germane sau rusești. Eu am mers pe cele americane, pe ramura unde e T1 Veavy și am luat o decizie bună.

Ai loc limitat în garaj. Fă așa:
Primul tanc îmbunătățește-l la maxim (de la Cercetare). Apoi, când îl cumperi pe al 2-lea, vinde-l pe primul (fără a concedia oamenii) și cumpără-l pe a doilea. Pe al treilea îl îmbunătățești, dar nu neapărat la maxim. Când îl cumperi pe următorul, îl vinzi (de aici cred că poți concedia echipajul). Și așa mai departe...

-Nu folosi experiența generală. Îți va trebui mai încolo. Chiar dacă ar dura mai mult, folosește doar experiența gri (cea care e pentru fiecare tanc).

-Nu contează așa mult dacă e tanc ușor/mediu/greu. Mai mult contează ce poate face (sau generația).

-Poți alege să mergi pe ramura de Artilerie, sau de Antitanc. Artileria poate trage peste dealuri. Aceste tipuri de tancuri nu sunt pentru „armură", dar provoacă daune mai mari ca un tanc.

-Procentul de la echipaj e cât de bine nimerești ținta. Nu merită să plătești în plus, lasă de la 50%.

---La fiecare luptă folosești muniție. Intră la fiecare tanc la Service și bifează reparațiile automate și reîncărcarea cu muniție automată.

-Dacă ești distrus poți ieși din luptă, dar nu poți folosi acel tanc până nu se termină lupta. Poți intra în altă luptă cu alt tanc. Chiar dacă ieși, recompensa e aceeași.

Cam asta ar fi... Nu vrei să fim prieteni și acolo? Mă cheamă tot SonicAndrei.

| OtravaDulce explică (pentru SonicAndrei):

DA dar nu vrei sa ii dai si skype...comunicam mai usor.

Daca nu ia skype meu NikaMondialu am o poza cu un urs happy

| OtravaDulce explică (pentru SonicAndrei):

DA dar nu vrei sa ii dai si skype...comunicam mai usor.

Daca nu ia skype meu NikaMondialu am o poza cu un urs happy

| SonicAndrei a răspuns (pentru OtravaDulce):

Nu am cont pe Skype. Abia folosesc Yahoo.