| GabryelAsuNegru a întrebat:

ce jocuri îmi recomandaţi pentru configuraţia pc-ului meu:

Memorie Ram: 2038MB
Procesor: Intel(R) Pentium (R) Dual CPU E2180 @ 2. 00GHz (2Cpu's)
Windows: XP
Memorie Video: 384.0 MB
Tip Video: Intel(R) G33/G31Express Chipset Family
Chip Type: Intel(R) GMA 3100

Jocuri care deja îmi merg:
CS, SAN ANDREAS, MINECRAFT, şi jocurile online precum lol, metin2, etc. vreau nişte jocuri gen Mafia1, San andreas

Ţin să menţionez că GTA 4 nu îmi merge şi nici un timp de joc gen Simulator, 18 wheels... etc.

2 răspunsuri:
| LeonnN a răspuns:

Pai CS sigur iti merge, poate merge si pe 200 mb. Si daca am adus vorba de CS aici depinde mai mult de placa video.

Iar Metin2 depinde deoarece daca vrei sa te joci servere private acestea pot ajunge la (recomandarea serverului pentru client) 1, 3 GB si nu neaparat chiar atat.

Si uite niste recomandari de sistem pentru GTA (System Requirements) :

Minimum System Requirements:

1GHz Intel Pentium III or AMD Athlon Processor
256MB of RAM
8x DVD-ROM Drive
3.6 GB of free Hard Disk space for a minimal install
64MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce3" or better)
DirectX 9 compatible Stereo Sound Card
Keyboard & Mouse

Recommended System Requirements

Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP processor (or better)
384(+) MB of RAM
16x DVD-ROM drive
4.7 GB of free Hard Disk space for a full install
128(+) MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce4" or better)
DirectX 9 compatible Surround Sound Card
Game pad with twin axis analog controls (USB or Joystick Port)
Keyboard & Mouse

Si GTA 4 nu cred ca iti poate merge deoarece contine cerinte de sistem destul de mari pentru un laptop.

Ai mai putea incerca si FIFA 07 :

Processor: 1. 3GHz
RAM: 256MB
Video Memory: 64MB
Only supplied on DVD?: Yes
Hard Drive Space: 1.2GB
Operating System: Windows 2000/XP
DirectX Version: 9.0

Eu cu Metin2, Minecraft, CS si GTA m-as satura. Sper ca te-am lamurit cu unele lucruri.

| GabryelAsuNegru explică (pentru LeonnN):

Da, dar este calculator nu laptop happy, mai spune-mi nişte jocuri fifa îmi merge perfect n-am treabă,