| Andrei900Boss a întrebat:

Cum merge pe g2a? Sa fac profit prin vanzarea de coduri bune le cumpar de pe ori games odds ori Gift-drop deci ce trebuie sa fac? Si dupa am coduri multe adica sa am o gramada la vanzare sau cum? Adica bag un cod de joc asa si codul ala daca ala il cumpara trebuie sa bag altul iar? Ca nu prea ma pricep in vanzarea codurilor de jocuri. Poate imi explica cineva cum se poate vinde un cod de joc pe g2a si sa fie multe acolo sau trebuie sa cumpar multe coduri de jocuri ca sa le vand? Un cod de joc are 10000 de jocuri cand il bag pe g2a ca sa cumpere lumea ca nu stiu de unde vin codurile la aia asa multe. Ca sa bag si eu pe g2a.

Răspuns Câştigător
| Csander a răspuns:

Vai de capul meu, nu se intelege absolut nimic din intrebarea ta.
Tu vrei sa vinzi cd-key-uri pe G2A? Pai e simplu, iti creezi un cont, atasezi un cont bancar la contul respectiv, dupa care daca detii un cd-key la un joc, il poti pune la vanzare acolo completand un chestionar la ei pe site.
Daca vrei sa cumperi jocuri de acolo (cd-key-uri) si sa le vinzi mai departe la ei, la un pret mai mare, nu o sa functioneze pentru ca evident lumea o sa-l cumpere pe cel mai ieftin si cel mai de incredere, iar fiind la inceput, ratingul tau de vanzator o sa fie 0, ceea ce nu inspira incredere nimanui ca nu ai da o teapa.

| Andrei900Boss explică (pentru Csander):

De-ti codurile o sa fie infinite? adica CD-key-urile pe care eu cumpar si sa zic ca pun un joc la vanzare si dupa ca am ratingul 0 si sa zic ca nu dau scam. codul ala il cumpara si alt cineva? sau trebuie sa bag alt Key.

| Andrei900Boss explică (pentru Csander):

Adica cumpar jocuri de pe games odds si pun pretul ca sunt vanzator de coduri pun pretul cat e pe g2a adica jocul va fi 1 USD si pe g2a jocul va fi de 9-10 euro. asa ca il bag la 8 euro si daca cumpara unul mai cumpara altul adica inseamna ca am infinit coduri sau trebuie sa-mi bag alt cod de joc?

| Andrei900Boss explică (pentru Csander):

Adica o sa-mi iasa profil cu un 1 USD si pe g2a dar primesti atat cat ai pus pretul sau ai taxe pe g2a?

| Csander a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Iti dai seama ca de-ar fi fost asa simplu ar fi facut toata lumea doar asta, nu?
Un cod la orice joc poate fi folosit DOAR o singura data. Odata vandut codul, trebuie sa bagi altul. Poti baga 15 coduri, dar toate sunt individuale, nu exista un cos infinit.