| BogdanAlex1997 a întrebat:

Daca am windows-ul in 64 biti si joc un joc in 86 biti se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu se intampla nimic, eventual jocul nu ruleaza la performanta maxima.

Problema apare cand incerci sa rulezi un joc 64 de biti intr-un sistem de 32 de biti.

3 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu se intampla nimic. Windows x64 suporta x64 si x32. Dar daca ai fi avut windows x86 si ai vrea sa te joci un joc care poate fi jucat doar pe sisteme x64 atunci nu vei putea.

| PainTech a răspuns:

P.S: Un sistem pe 32 de biti este echivalent cu unul pe 72 de biti ( nu este nicio diferenta)