| Anonimul2353246 a întrebat:

Salut TPU
Ieri am facut un upgrade de la xp sp2 la sp3, pe acel xp sp2 aveam o tema de windows vista, stiu sigur ca am avut o tema si pe sp3, dar ce trebuie sa descarc sa imi "citeasca" tema, daca dau click pe ea se deschide tema aceea default
funda big grin

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Upgrade se refera la imbunatatirea mijloacelor hardware (prin achizitionarea unor componente sau unor sisteme mai performante).
Update se refera la actualizarea software-ului, prin inlocuirea partiala sau totala a lui cu variante mai noi, imbunatatite.
Stiu! Mai sunt site-uri care folosesc termenul gresit dar sunt facute tot de oameni care nu stiu diferenta.
Download-eaza SP3 de aici: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24
si apoi da-i instalare.

| Anonimul2353246 explică (pentru Salontanul):

Am sp3, dar nu imi mai citeste temele de vista, 7 etc!

| Hitback a răspuns (pentru Anonimul2353246):

Nu ai ce sa faci. Asa e updateul.
si la telefon e la fel. de la android 4.4.2 la 4.4.4. Se schimba multe. Interfata imaginile de fundal. Etc. Daca le vrei inapoi treci iar pe sp2.