| Haşa07 a întrebat:

Intrebarea este despre Minecraft!
M-am uitat pe Youtube sa vad cum se instaleaza un mod pentru 1.7.10 fisierul era de genul (.jar) In videoclip a spus ca trebuie sa instalez (forge)!
Am instalat (forge) si dupa a spus ca trebuie sa bag fisierul (.jar) la: (%appdata%/minecraft/mods/)... si nu a mers!
Am intrat pe Minecraft launcher ca al lui si am dat dupa aceea (edit profile) sa aleg versiunea modata! Am salvat si am dat play... si nu merge!
Va cer ajutor cu cele mai bune solutii!winking
~~~~~~~~~~~~~~~DAU FUNDA!~~~~~~~~~~~~~~

Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Incearca sa intri pe aplicatia "run" -> %appdata% ->. minecraft -> stergi absolut tot -> instalezi alt launcher.

3 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

Iti da crash? O eroare?
Sau cum adica " nu merge "?
Si ce mod ai vrut sa descarci?
Stii ca daca modul este pentru 1.7.10 tu trebuie sa descarci forge pentru 1.7.10 nu?

| Haşa07 explică (pentru DamianTPU):

Pai forge a fost pentru 1.7.10! Modul era SlenderMan, singurul mod care mi-a mers era Portal Gun! Si cand dadeam de Start nu imi aparea nimic, absolut nimic! Mai putea ajuta?

| Haşa07 explică (pentru DamianTPU):

Cu tot cu fisierul: (. minecraft)?

| DamianTPU a răspuns (pentru Haşa07):

Incearca sa intri pe aplicatia "run" -> %appdata% ->. minecraft -> stergi absolut tot -> instalezi alt launcher.