| MG_Gigi_1986 a întrebat:

Mi am cumparat de curand un PC cu windows 10 instalat. la o anumita perioada de timp PCul mi se opreste fara motiv adica isi da Shut Down. Cum as putea sa il opresc pentru ca am inteles ca este programat sa se opreasca la o anumita perioada. Cand l-am luat de la magazin era singurul pe raft si m-am gandit ca era deja programat de ei. Va multumesc.

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Configuratia PC-ului si mai ales ce sursa are?
Sunt sigur 99.99% ca PC-ul are sursa ieftina..Reprezinta un pericol pentru celelalte componente!

http://forum.computergames.ro/......ncret.html
http://forum.softpedia.com/topic/962088-ce-se-intampla-daca-se-arde-sursa/

| CPAElites a răspuns:

Mai bine l-ai returna si iti cumperi pe componente mai performant in acelasi buget!

| Ssssmokin a răspuns:

Isi da shut down singur, adica iti arata pe ecran mesajul cu shuting down sau cum arata? Sau se stinge instant? Daca se stinge instant, atunci poate are ceva la partea hardware. Daca se stinge normal, ii de la windows, poate isi face update-uri sau poate este programat sa se stinga. Uita-te prin setari.

| MG_Gigi_1986 explică (pentru Ssssmokin):

Se stinge normal arata mesajul cu sht down din senin si se stinge

| Ssssmokin a răspuns (pentru MG_Gigi_1986):

Posibil sa isi faca update-urile necesare, cu siguranță nu are ultima versiune de windows 10. Însă de la update-urile nu se stinge ci se restarteaza, din cate stiu. Uita-te prin setări, atat control panel cat si cele de la windows 10( la start scrii settings si iti apare). Daca nu reusesti sa il faci, du-te cu el inapoi. Pana la urma cred ca asta ii cea mai simpla soluție. Dai garantia si reparal taică happy.

| Tfmgamer a răspuns:

Își face update-urile. funda?