| curiosul007 a întrebat:

happy
Mi-am cumparat un laptop nou si ieri mi-am instalat gta 4 cracked
(nu mi-am facut cont pe SocialClub) am intrat la setari la graphics si am vazut ca era totul dat pe low (rezolutia 800x600 etc. si cand am dat pe auto mi-a scris cu rosu: your graphic settings are near, or exceed, the suggested resource limits for your system. It is recommended that you reduce your graphic settings in order to run the game optimally si mai jos scria Resource Usage: 275/4029mb)..si chiar si pe low imi mergea cu lag am cautat pe net eroarea si am gasit ceva cu commandline.txt in care scria norestictions si pana la urma am reusit sa schimb rezoultia la 1920x1080 si sa dau tot pe high (atunci mi-a scris la Resource usage 1500/4029mb) dar tot cu lag imi mergea jocul
deci orice as face am lag. si pe low si pe high.
Tin sa mentionez ca am instalat windows 7 ultimate (am instalat toate driverele din cate stiu)
si am:
Procesor: Intel® Core™ i5-4200H, 2.80GHz
Memorie RAM: 8 GB
Hard Disk : 1TB, 5400rpm
Placa Video: NVIDIA GeForce GTX 950M 4096 MB

as zice ca si gta 5 ar trebui sa mearga pe high.
imi puteti spune care ar fi problema?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Trebuie sa instalezi niste patchuri ca ele adreseaza problemele cu performanta. Cred ca trebuie instalate in ordine pana la versiunea 1.0.7.0

| curiosul007 explică (pentru Zangetsu):

Multumesc de raspuns! o sa incerc! daca merge revin cu funda! happy

1 răspuns: