| Mony_Nelly_1995 a întrebat:

Salut,TPU! Revin cu o intrebare.Am niste probleme cu laptopul:de fiecare data cand pun un stick imi citeste toate folderele ca shortcut si nu ma lasa sa copii nimic pe stick.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Buza021 a răspuns:

Fiecare stick are o optiune de blocare, care se activeaza de la un buton lateral de pe stick sau dand click dreapta pe el in momentul introducerii in usb. Acele trebuie pus pe optiunea unblock sau ceva similar. Daca nu merge exista mai multe posibile probleme: anti virusul, virusii din PC sau e defect stickul! Acestea sunt problemele posibile. Pentru a le identifica mai usor incearca sa il conectezi la un alt computer decat al tau si vezi daca reactioneaza la fel. Bafta!