| Iuhas_Octavian_1977 a întrebat:

Toate iconitele imi sunt cu notepad! Ce sa fac ca as remediez problema?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Acest lucru inseamna ca ai o eroare sau virus in systemul Windows.

Sunt 2 lucruri cum sa scapi de acest lucru.
1 Sa instalezi un Antivirus de preferabil Kaspersky.
-Are versiunea Trial 30 de zile.
-Avantajul cel mai mare cand faci o curatare cu kaspersky iti repara toate problemele si iti rezolva cele mai mari probleme din system. (cum ai tu icoane change)->[icoane cu notepad].

2 Sa instalezi Advanced SystemCare Pro/Free.
Iar daca faci o scanare si repari problemele pe care le ai iti poate rezolva cauza.
La sectiunea Free ai putine lucruri si nu stiu daca iti repara chiar aceasta problema.

PSbig grinupa ce ai ales una din aceastea sau pe amandoua si ai facut exact ce am spus (sa faci o curatare si sa repari problemele).
Sa dai un restart si dupa aceea poti intra in programe si alte chestii.

Mult Succes!
Si nu uita sa Dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

BLADE98 daca pentu fiecare lucru care se intampla cu pc/laptopul nostru chiar si lucruri marunte trebuie mereu sa reinstalez windowsul pentru orice "prostie"?

| BLADE98 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Eu am avut aceasta problema si nu m-a ajutat nici un antivirus nimic asa ca am chemat un specialist care mi-a spus ca nu mai poti sa-i faci nimic in afara de schimbarea indowsului

2 răspunsuri:
| BLADE98 a răspuns:

NU poti face nimic trebuie reinstalat windowsul