| Dem0N a întrebat:

Salut TPU;) Uite ca saptamana asta e plina de probleme :(. De cateva zile cand deschid calculatorul dimineata se misca foarte greu! Deci nu poti face nimic. Cand intru pe net mereu imi apare chestii gen : Un program nu mai functioneaza doriti sa asteptati sa se deschida sau sa-l inchideti de tot. Cand imi apare faza asta mi se misca in reluare tot!... Am antivirus Yac si MalwareBite Antivirus cu care dau scanari in fiecare zi, dar fara nici un rezultat deci nu cred ca e problema unui virus. Pana si la jocuri se misca cu maxim 20-30 fps ( vorbim de cs si league of legends) sa nu mai spun de minecraft care il joc cu 2-3 max 5 fps.
M-am saturat. Toate astea se intampla de cand am trecut de la xp la win 7 x86. Am toate setarile pe low dar degeaba! Am sa pun 2 poze cu pc-ul : http://www.upload-image.info/img-53db48f21fe29.html; http://www.upload-image.info/img-53db493496205.html

Răspuns Câştigător
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Ai perfecta dreptate, Windows 7 cere mult mai mult de la un procesor.Deocamdata ramai pe Vista.

3 răspunsuri:
| Dem0N explică:

Asta am vrut si eu prima data, dar cel care mi l-a facut a zis neaparat windous 7 x86 ca imi suporta si cu vista se misca greu rau si chesti trestii. Il mai tin putin si dupa il duc. Eu cred ca win 7 cere mai multe resurse ca vista, iar pentru pc-ul meu e prea performant.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Dem0N):

Ai perfecta dreptate, Windows 7 cere mult mai mult de la un procesor.Deocamdata ramai pe Vista.

| CrystalMaiden a răspuns:

Si eu am tot win7 incearca sa il duci la reparat sa bagi win 7 vista cat despre antivirus incearca NOD32 e cel mai bun antivirus

| masterforgedragos a răspuns:

Pai trebuie sa faci in primul rand o devirusare si sa dezinstalezi un antivirus.
Doua antivirusuri se bat cap in cap si se misca foarte greu.