| xXSpikeXx a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un sistem de gaming luna viitoare si nu sunt hotarat ce sa aleg daca m-ati putea ajuta.

Buget : 1.700 lei

Sa aiba : Tastatura si Mouse

Sistemul sa fie din piese.

Am un Tv HD la care as vrea sa conectez sistemul.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu iti recomand asa http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/908338/ chiar daca e putin peste buget. Procesesorul este un amd mai puternic decat ce e mai sus(hexa-core).

8 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/908325/
Mai bine de atat, nu cred ca se poate.

| MihaiMihaila a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Probabil nu ai vazut ca soketul procesor este FM2, iar cel al placii de baza FM2+.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MihaiMihaila):

Stai linistit, sunt compatibile.

| sltlp a răspuns (pentru MihaiMihaila):

Si ce daca? Is compatibile. Nu puteai sa pui procesor fm2+ pe palca de baza cu fm2 dar invers merge.

| Salu134 a răspuns:

Iati o consola PS4 sau Xbox.

| Robotzzzi a răspuns:

Calculator sau Consola?
Eu iti sugerez sa-ti cumperi o consola pentru gaming pentru ca este cea mai buna.
Iti sugerez un Play Station 3 (Modat) sau un Xbox 360 (modat) sa-ti cumperi pentru apar jocuri noi etc.Pe pc sunt foarte mari cerintele de sistem si nu-ti permiti ca in fiecare an sa-ti cumperi pc nou asa ca ia-ti o consola.
Iti sugerez sa o cumperi direct modata findca jocurile originale sunt prea scumpe.
Bafta.
Funda?

| xXSpikeXx explică:

Nu vreau consola vreau Pc si daca ma puteti ajuta cu o canfiguratie potrivita.winking

| IuliiChiştooc a răspuns:

I-ati un Xbox sau o consola Ps4