| Pif_7639 a întrebat:

Salutare!
Am urmatoarea configuratietonguelaca Baza Gigabyte G41MT-USB3, Procesor Intel Pentium Dual Core E5800 3.20GHz,HDD WD Caviar Green 2TB 64MB 7200rpm, Memorie Corsair 4GB, Windows 7 32 Bit, Placa video Nvidia GeForce 9500 GT.
Cu toate astea imi sacadeaza in anumite jocuri, de ex pes 2011, fifa 11.nu sacadeaza rau, dar destul de deranjant.Multumesc anticipat.Astept un sfat, doua...happy

4 răspunsuri:
| Prici a răspuns:

Nu ar trebui neaparat sa o schimbi, iai putea face overclockwinking
bine... poate reduce durata de viata de la 10 la 7 ani dar cred ca dupa 7 ani iti schimbi pc-ul. si apropo, face overclock pe RISCUL TAU. trebuie sa ai grija de temperaturi

| Pif_7639 explică:

Ok,deci trebuie sa schimb placa video...un sfat pentru o placa video la un pret rezonabil? multumesc pentru rasp

| Pif_7639 explică:

Mda...nu stiu ce sa zic.prefer s-o las sa moara linistita si sa-mi cumpar una noua...merci pentru sfat

| perplex a răspuns:

Placa video e slaba.