| SpikeSpigel a întrebat:

Salutare lume, tocmai ce mi-am facut vechiul laptop si am zis sa instalez widnwos 7 pe el, bun, a mers bine instalarea si tot, dar acum cand am incercat sa ma joc niste jocuri, acestea find doua ghici ce? aveam lag. Am incercat sa ma joc roblox si minecraft si in roblox aveam lag si in minecraft la fel, aveam lag, dupa care imi spune ca am lag in minecraft pe problema asta: ld graphics card detected: this may prevent you from playing in the far future as OpenGL 2.1 will be requiered

Răspuns Câştigător
| persseuss a răspuns:

Nu ai toate update urile facute si e posibil sa nu ai driverele la unele componenete cum ar fi placa video

| anonim_4396 a răspuns (pentru persseuss):

Driverele le ia automat. Ce configuratie are laptopul? Posibil sa nu duca laptopul

| SpikeSpigel explică (pentru anonim_4396):

Placa video; SiS Mirage 3 graphics 312 MB, 2048 GB ram, Intel Pentium Du
al CPU T2390 1.86 GHz (2 cpus)~ 1.9

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Frate... cati ram si ce procesor ai pe laptop?

windows 7 are nevoie de cam 1 GB Ram. la procesor minim 1Ghz