| BogdanFodor1999 a întrebat:

Am o intrebare.

Cine stie cum sa imi pun skin pe minecraft 1.8.3 cracked.

Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| Moraru_Liviu_1994 a răspuns:

Bună, scuze că răspund așa târziu dar uite aici un link, descarci launcher-ul și scrii la nume numele skin-ului, MERGE și pe 1.8.8, mie îmi merge.

Link:https://skmedix.pl/sklauncher/, să-mi scrii dacă merge și copiază link-ul și scrie-l pe Google sus, știi tu, și đă-i sub download la if avast blocking... zip!

Uite un link pentru skin-uri:http://mcskinsearch.com

3 răspunsuri:
| bogdan2091 a răspuns:

Il descarci de pe un site si incearca sa-l salvezi pe destkop dupa care deschizi start si scrii acolo jos la SEARCH PROGRAMS AND FILES (daca ai windows 7) scrii %appdata%, si acolo este un fisier. minecraft dupa care accesezi assets si acolo este un fisier skins, extractezi skinul acolo (sau pur si simplu il tragi acolo de pe destkop) si merge si eu am facut la fel si am skin big grin

| BogdanFodor1999 explică (pentru bogdan2091):

Mie nu imi merge.

| bogdan2091 a răspuns (pentru BogdanFodor1999):

E foarte simplu sa bagi un skin, dar nu mereu se poate, eu am skinul dinainte sa se faca versiunile 1.8+, eu asa am facut, foarte posibil ca acum sa-ti trebuiasca cont premium ca sa poti sa ai skin