| Andru_Alex_1996_BwhN a întrebat:

Vreau si eu sa-mi pun skin la minecraft 1.8.3, dar nu am folderul 'bin'. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| JustiNkov a răspuns:

Fisierul bin, nu face nimic.
Incearca sa cauti un cont premium mc public,
Funda?

| Moraru_Liviu_1994 a răspuns:

Bună, scuze că răspund așa târziu dar uite aici un link, descarci launcher-ul și scrii la nume numele skin-ului, MERGE și pe 1.8.8, mie îmi merge.

Link:https://skmedix.pl/sklauncher/, să-mi scrii dacă merge și copiază link-ul și scrie-l pe Google sus, știi tu, și đă-i sub download la if avast blocking... zip!

Uite un link pentru skin-uri:http://mcskinsearch.com

| George_Lungu_1976 a răspuns:

Cauta pe net,, minecraft skin editor for 1.8,,. Fa-ti un skin, dowanlad la skin, pune-l in folder. Sau dupa ce il faci inregistreazal si mult noroc. Sucees.

| Andru_Alex_1996_BwhN explică (pentru George_Lungu_1976):

Da, dar in ce folder salvez skinul?

| George_Lungu_1976 a răspuns (pentru Andru_Alex_1996_BwhN):

Cauta configurarile de minecraft si copie adresa skinului in el.

| Darknogisaka a răspuns:

Nu poti pune skin la minecraft 1.8.3, decat daca ai premium!