| anonim_4396 a întrebat:

- Intrebare legata de CS:GO ( Va rog raspundeti cu seriozitate numai daca va pricepeti, multumesc)
In momentul de fata componentele calculatorului meu sunt :
ASRock G41M-VS3
Intel Pentium D 820
ASUS EAH5450
4GB Ram DDR3 1333 MHz
OS : Windows 7 Ultimate
Si am FPS-ul in CS:GO 25-30, chiar si mai mic, bineinteles cu toate setarile pe low.
Stiu ca CS:GO este joc bazat pe procesor, dar stiu ca si placa mea video nu este recomandata pentru gaming, deci vin urmatoarele intrebari :
Voi avea FPS mai mare daca imi iau
Asus AMD Radeon R7 250X
Sau
MSI AMD Radeon R7 260 OC?
Sau daca imi iau
Intel Core 2 Quad Q8300 2.50GHZ 4MB cache FSB 1333MHZ
Si pastrez placa video actuala?
Stiu ca ar fi bine sa le schimb pe amandoua, dar nu imi permit momentan, deci, ce mi-ati recomanda sa fac?
Multumesc anticipat, si voi da si funda bineinteles big grin

1 răspuns:
| edit28 a răspuns:

R7 260 OC este mai buna decat 250, dar procesorul te va tine pe loc.

Mai bine iei frumos si procesorul si placa video din calculator si le arunci pe geam. Apoi gaseste un procesor i3 3220 sau ceva de genu, care are placa video integrata putin mai buna ca a ta. Daca iti ajung banii pentru un i5 ar fi beton, acum ca vine black friday.

Iar cand iti vei permite o placa video dedicata, o iei atunci.