| AlyRO a întrebat:

Am 17 ani și vreau să merg în Polonia cu iubitul meu într-o călătorie, mi-ar trebui pașaport? Sau împuternicire de la părinții mei ca să pot trece vama? El are 19 ani și îi trebuie numai cartea de identitate... deci mie ce mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Tu ai nevoie de carte de identitate sau pasaport si declaratia notariala a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Polonia si indica drept insotitor major pe iubit.
2. Iubitul are nevoie tot de CI sau pasaport si de cerificat de cazier judiciar valabil.

1 răspuns:
| OAly a răspuns:

Tie iti trebuie declaratie notariala data de ambii parinti ca sunt de acord ca tu iesi din tara insotita de prietenul tau.