| Quato a întrebat:

Am 17, doresc sa plec singura din UK in Luxemborg pe cateva zile, e posibil? Detin pasaport romanesc.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intra pe site-ul companiei/companiilor cu care calatoresti--- fiecare companie are reguli proprii privitoare la minorii care calatoresc neainsotiti. Vezi, spre exemplu, pe cele ale companiei "Luxair"(cea mai populara companie cu zboruri Londra Luxembourg):http://www.luxair.lu/cms/page?p=EN,30479,590,,1,,

| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Poti, nu stiu daca si cu pasaport romanesc dar de la 16 poti

| Arkadian93 a răspuns:

In Romania e legea asa incat doar la 18 ani poti parasi tara neinsotit de un adult dar din cate stiu acolo e la 16 ani faza cu majoratul deci foarte posibil sa poti pleca linistita + ca e faza aia celebra cu copii de 8 respectiv 9 ani care au plecat singuri din tara si ei erau tot din UK daca i-ai vazut la tv doi copii ce se iubeau au fugit cu avionu... deci raspunsul e 90% afirmativ numa daca nu s-a schimbat ceva intre timp