| Cristian_Petruț_1995 a întrebat:

Am de plătit o amenda din 2013 pentru deranjarea ordinii si liniștii publice dar nu mai am amenda. Ce ar trebui sa fac in acest caz?

Răspuns Câştigător
| Khero a răspuns:

Daca nu ai platit-o pana acum, s-a inregistrat in impozitul casei, suma respectiva fiind adaugata la impozit. Daca nu s-a intamplat, te poti duce la cea mai apropriata sectie de politie cu buletinul si banii, ei de obicei le noteaza in baza lor de date.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si in 3 ani nu a fost trimisa amenda la compartimentul de impozite si taxe de la primaria domiciliului tau, pentru executare silita? M-ar mira acest fapt, asa ca du-te acolo si sunt aproape sigur ca au primit-o si o poti plati acolo.
Daca nu ar fi trimis-o aceasta s-ar fi prescris si nu mai trebuia s-o platesti.