| Legend505 a întrebat:

Cat primesti amenda pentru deranjarea ordinii publice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum si cat o deranjezi, sunt mai multe contraventii. Citeste Legea 61/1991, republicata in 2011, aici: http://www.dreptonline.ro/......_2011.php. Numai bine!

4 răspunsuri:
| mirunix a răspuns:

De ce? Vrei sa dai un chef si nu stii daca te incadrezi in buget? laughing)

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Un prieten a primit 2 milioane (200 ron) amenda acum 2 ani pentru ca a dat muzica la maxim.
Bye!

| little4angel a răspuns:

Depinde de fapta

| DeathLord93 a răspuns:

Pai depinde intre 200 si 1000 de lei sau 500 1000 dar in cazuri grave poate creste si se poate ajunge la dosar penal.