| crist4sh a întrebat:

Am si eu aici o intimplare. Jucam teatru si am vrut sa ies din el sa nu mai particip deci teatru era condus de prima mea profesoara. Eu ia-m zis ca nu mai vreau sa patricip si ea ma ameninta ca la examene am s-o patesc rau. Si asa nu ne dadea voie sa parasim teatru eu insistam si la un moment dat ne spune bine. Pleaca la directorul scolii unde noi aveam atunci lectie si spune directorului care este femeie ce-am facut. Ea (directorul) imi spune ca o sa am probleme si ca o sa faca totul ca eu s-o patesc. Si tot in acea zi am avut horul unde cintam am intrat in clasa si vine si directorul acolo si spune profesoarei care ducea horul sa ma exmatriculeze din el ca-ci am parasit teatru de papusi... Spuneti-mi va rog ce drept a incalcat directorul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca teatrul si corul sunt optiuni persoanale si nu sunt obligatorii.
Daca nu sunt obligatorii atunci poti sa nu participi si n-au ce-ti face pentru aceasta.
Deocamdata nu se poate spune ca directorul ti-a incalcat vreun drept, doar ca a depasit putin limita, trebuia sa te convinga nu sa te ameninte.

| crist4sh explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt obligatorii insa directorul nu avea ce decide in locul meu si sa-i spuie profesoarei de cor sa am exmatriculeze!

| crist4sh explică (pentru Ioandelasal):

Da nu sunt obligatorii, atunci de ce direcorul ea decizii in locul meu si ii spune profesoare-i sa ma exmatriculeze din hor.

| Ioandelasal a răspuns (pentru crist4sh):

Asta n-am de unde sti, poti sa-l intrebi pe director.

| crist4sh explică (pentru Ioandelasal):

Ea e si director in al 2 rind...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face o sesizare la Inspectoratul scolar. Directorul si-a cam depasit atributiile.

| crist4sh explică (pentru darrio2007):

Cam am tem sa pun plingeri sau ceva de geul acesta. Deoarece ea este si profesoara mea de algebra si geometrie, si cum o stiu eu o sa-mi scada din nota si o sa faca totul ca sa mi-o faca de rau.

| awkward a răspuns:

Eu ti-as zice sa te muti la alta scoala, profesorii tai sunt cam nebuni..ca si directoarea mea, aia de mate straight face