| soleil a întrebat:

Am
varsta de 58 de ani si 6 luni, 32 de ani si 6 luni vechime in munca, 5 ani de facultate, 9 luni de armata, cand ies la pensie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca esti barbat, deoarece ai facut armata. La pensie pentru limita de varsta o sa iesi la implinirea varstei de 65 ani(daca nu se schimba varsta pana atunci). Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Completand casutele corespunzatoare cu datele tale, vei afla exact cand poti iesi la pensie de limita de varsta conform Legii 263/210 : http://www.lapensie.com/virsta-pensionare-legea-unitara.php

P. S Acest calculator este veridic! ---l-am probat deja!

| IMC90 a răspuns:

Momentan, la 65 de ani ''se iese la pensie''
Daca se mai schimba ceva poate iesi mai devreme (sau mai tarziu). Depinde ce mai beau ai nostri politicieni inainte de a
propune/vota legile. (in ultima vreme nu prea se mai voteaza nimic, se guverneaza pe asumari)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tasteaza,, pensionare anticipata,, si vezi daca indeplinesti conditiile.