| anfi a întrebat:

As dori sa-i intreb pe asa zisi guvernanti de ce nu le da de tot ardealu la maghiari ,sau de ce nu pune limba oficiala maghiara ca si asa face cum vor ei ,au uitat ca tara se numeste ROMANIA ?

Răspuns Câştigător
| AlexandruAnst a răspuns:

In primul rand Romania multumita lu Dumnezeu are o constitutie prin care se specifica clar ca ungurii nu pot veni si sa isi impuna proprile reguli. Daca nu le place sa se duca inapoi in Ungaria

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici asta, ca fiind oltean, asa'i? dupa cum vorbesti, cred ca esti ungur si tu! "ca si asa face cum vor ei...". dap! esti ungur si faci pe desteptu! laughing bravo mah, era sa te dai de gol!

| catalynx a răspuns:

Eu nu inteleg ceva cu ce drept au ungurii partid la noi in tara?