| Marie_Aleksa_1993 a întrebat:

As dori sa stiu si eu daca esti absolvent al unei scoli postliceale de 3 ani te afli in categoria celor cu studii superioare? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Nu învățământul post-liceal e în categoria sa.

http://enciclopediaromaniei.ro/......m%C3%A2nia

| Marie_Aleksa_1993 explică (pentru Ohaithar):

Multumesc!

| Ohaithar a răspuns (pentru Marie_Aleksa_1993):

Nu ai pentru ce! De obicei un angajator va considera mai mult o persoană cu școală postliceală decât pe cineva cu Facultate pe anumite posturi, fiindcă la facultate nu se face atâta practică pe cât ar trebui.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala postliceala este in categoria studiilor preuniversitare si nu a studiilor superioare.