| americanu00334567 a întrebat:

Buna! Poate pare tâmpita întrebarea dar sunt curios: daca sunt absolvent de liceu(încă nu sunt student) și am bacalaureatul luat cu o notă bună pe chimie organică am sanse sa imi gasesc un job pe undeva in chimie/petrochimie sau macar vânzări la chestii naturiste/ tehnician veterinar sau orice altceva ce se bazeaza pe chestii de astea? Sau toate cer studii superioare/ școli postliceale? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vânzări la chestii naturiste/ tehnician veterinar...cer studii superioare/ școli postliceale? "

nu, nu cer așa ceva, nici măcar să fii bun la chimie organică - așa cum te lauzi

| americanu00334567 explică (pentru sierra1):

Speram ca macar primul răspuns pe care îl primesc sa nu fie ironic însă..de ce te temi de aia nu scapi. La capitolul cu lauda n am inteles. Ca am scris eu faptul că doar am luat bacu? Nu a fost cu intenția de laudă ci de a specifica situatia(absolvent studii medii), nimic mai mult?

| sierra1 a răspuns (pentru americanu00334567):

"La capitolul cu lauda n am inteles"

spuneai că:

"sunt absolvent de liceu...am bacalaureatul luat cu o notă bună pe chimie"

succes! (intre noi fie vorba: nu-i pasă angajatorului nici cât negru sub unghie de nota ta bună pe (?) chimie)