| emanuela222 a întrebat:

Am 14 ani. Si sunt însărcinată in 29 de săptămâni. Tatăl copilului are 25 de ani. Au fost făcute plângeri împotriva lui de către parintii mei pt ca de nenumărate ori am fugit de acasa pt ca ei mă băteau. La 13 ani am rămas prima oara inscarcinata iar parintii m-au bătut si m-au obligat sa fac avort. Vreau sa mentionez ca sunt in vizorul protectiei copilului pt ca când am rămas însărcinată am dorit sa locuiesc cu tatăl copilului. In ultimele declaratii date de prietenul meu sa zis ca vrem sa ne căsătorim sa trecem copilul pe numele lui sa locuim si sa il crestem împreună! Vreau sa stiu daca este vreo sansa sa ii dea cu suspendare! Si care sunt drepturile din care poate fi decăzut!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce va hotari judecatorul si de situatia lui, respectiv daca a mai fost condamnat sau nu.
Daca nu are antecedente penale si situatia ta este asa cum ai descris-o atunci s-ar putea sa-i dea pedeapsa cu suspendare.

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat