| Biancabell a întrebat:

Am facut un schimb pe un site mercador si eu am trimis,dar persoana respectiva nu a trimis nimic, si am trimis si in valoare de 200 lei si nici numai raspunde..mai primesc si de cateva nopti telefoane private..stiti cumva daca pot sa o reclam la politie,adica daca ii poate face ceva, sau ce ar trebui eu sa fac? Fundita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce ai in legatura cu discutiile cu schimbul si dovada ca tu ai trimis - mesaje pe telefon, mesaje e-mail, martori, etc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa-l reclami pentru infractiunea de inselaciune. Va trebui sa indici numele, prenumele si adresa respectivului si sa ai probe pentru ce sustii. Numai bine!

| Biancabell explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc pentru raspuns, dar asa cam ce dovezi pot sa dau ca eu dupa mine zic ca am dar nu ma pricep prea bine, ca ma gandeam ca cei de la politie pot spune ca am trimis eu de buna voie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Biancabell):

Tot ce ai in legatura cu discutiile cu schimbul si dovada ca tu ai trimis - mesaje pe telefon, mesaje e-mail, martori, etc.

| dyabolic a răspuns:

Da poti reclama la politie( dovezi pot fi conversatii, mailuri de confirmare, sau factura posta/curier etc )dar nu mai tarziu de 30 de zile...