| Roberto24 a întrebat:

azi e marti si sambata seara cu niste prieteni, unul de 22 ani altul de 17 ani si 16 si eu de 17. Am fost la poarta la cineva sa ii dea niste bani promisi de mai demult si a iesit sotia lui si a inceput sa ne injure si soferul s-a dat jos, cel de 22 ani,si femeia acea l-a lovit si el se apara si a venit si sotul ei si a sarit la bataie la el,si cand am vazut, am luat bata si am inceput sa dau si au fugit in curte. Dupa aia ne-am suit in masina si cand am plecat a aruncat cu o piatra si a spart geamul de la portiera si am continuat drumul.
Azi din cate am auzit au fost la politie,si m-am gandit daca ma cheama sa zicem ca noi nu stim despre ce vorbesc(nu au avut nici un martor) ce se poate intampla daca zic asa, poate sa faca vreo ceva daca nu au avut nici un martor? Normal, ei au sarit la bataie (darla noi la postul de politie avem un politist de asta cam comunist, si ne ia la ture zice ca is minor si nu stiu ce, nu tine cont de cine a fost vinovat). VREAU RASPUNS FOARTE REPEDE, DAU FUNDA.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu au martori si voi nu recunoasteti nu se va intampla nimic.
Nu poti fi sigur, se poate ca unii vecini sa fi vazut confruntarea.
Daca se poate dovedi puteti fi acuzati, cel putin, de infractiunea de lovire sau alte violente.
P.S. Sunt foarte curios: de ce a trebuit sa mergeti 4 pentru ca tu sa restiui niste bani?

| Roberto24 explică (pentru Ioandelasal):

Eram in trecere cu masina, si eram mai multi, dar numai eu si soferum am lovit...

| GdX a răspuns:

Invata limba romana in primul rand. In al doilea rand bine v-au facut ca v-au batut. Sunteti smecheri luati bani de la oameni? Poate sa iti dea amenda penala. Mare lucru. Daca minti e mai grav, pentru ca se fla orice ar fi, mai ales ca e si geamul spart la masina.

| Roberto24 explică (pentru GdX):

Ma noi i-am batut pe aia, invata sa citesti

| Adry05 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu zici ca ei au sarit la bataie si ca voi ati raspuns ca tehnica de aparare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi sunteti ori camatari ori ofiteri si cereti taxa de protectie."Banii promisi"?
Daca in localitate sunteti perceputi ca "smardoi", ma tem ca este cuvantul doamnei impotriva cuvantului vostru. Daca politia isi da putin silinta, veti fi descoperiti.
Hai, ca scapi cu un dosar penal si o amenda.Doar nu vrei sa dai la politie!?

| Roberto24 explică (pentru anonim_4396):

Da tu ce ai? Mai bine nu raspundeai.Veziti de treaba ta.laughing))))

| Roberto24 explică:

Adica ceilalti au putut citi si tu nu.laughing))))

| GdX a răspuns (pentru Roberto24):

Fiecare dupa posibilitati.