| Alqumo a întrebat:

Buna, eu acum 1 an faceam inot, eu mi-am pus telefonul in ghiozdan chiar foarte adanc... dupa ce mi am terminat antrenamentul un copil imi furase telefonul. Nu m-am ingrijorat pentru ca aveam facute dinainte toate masurile luat pentru a garanta ca gasesc telefonul. Tot in seara aia am fost si la politie si am facut o declaratie. Dupa seara aceea am asteptat 1 saptamana fara nici macar un raspuns sau semn de activitate a politiei. Vreau sa aveti in idee ca eu le am dat urmatoarele detalii detaliate care in multe cazuri nici macar nu sunt date si telefoanele tot sunt gasite. Le am dat urmatoarele detalii: (IMEI, ruta de la bazin de agrement pana acasa la ei, locatia unde este telefonul, avertizari pe telefon, orele exacte la care s-a miscat telefonul etc ). Am asteptat timp de 1 saptamana REPET! fara nici un raspuns. Am fost la politie iar politistul care se ocupa de caz a zis ca " am uitat de dosar ". Nu am zis nimic pentru ca nu voiam sa ma pun rau cu politistul deoarece poate mai am nevoie sa ma ajute cu diferite lucruri in cazuri de genu. A doua zi politistii au fost la mai multe cazuri din zona aceea pana au gasit desigur suspectul. Suspectul era un copil cu " autism " ( in realitate copilul era perfect sanatos, doar ca asa l au descris ei. Telefonul nu a fost gasit. Aveam date importante pe el. Tin sa mentionez ca tatal acelui baiat este foarte cunoscut si are multi bani ( padurar ). Explicatia este ca " poate telefonul a fost aruncat sau distrus de frica cand a realizat ce a facut."
Suspectez ca omul acela avea pile si a mituit politistii mai ales ca politistul a "uitat" de caz. Ce parere aveti? Am procedat bine?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai procedat bine. Dar șanse 0 sa il mai gasesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ai făcut bine că ai anunțat poliția, ce altceva era să faci...

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Suna la Recorder, te rezolva ei.
Cheers

| LisaJulie a răspuns:

Nu poți sa faci mai mult. În orice caz în România sunt multe specimene din astea.Din păcate triumfa prostia și nepotismul