| radu2201522015 a întrebat:

Salut, am luat o amenda in Germania cu trotineta electrica motivul fiind ca am trecut pe rosu si aveam telefonul in mana,masina de politie era civila, politistii nu aveau camera sau aparat de fotografiat, ei au spus ca m-au vazut dar nu au nicio dovada, imi pot contesta amenda?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti contesta amenda dar nu ai sanse sa castigi, va fi cuvantul tau impotriva cuvantului a 2 politisti.
De asemenea este posibil ca intersectia sa fie supravegheata video si politi va prezenta si proba video.

| RAY a răspuns:

Aloooo nu ești în românia, și sper ca e mare amenda sa te înveți minte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai mutat degeaba in Germania. Tot român ai ramas

| johnnny123 a răspuns:

Deci nu negi că ai făcut lucrurile pentru care ai fost amendat, dar tot vrei să contești amenda...

Chiar dacă nu era nici o cameră în zonă, este cuvântul a doi ofițeri de poliție împotriva cuvântului tău. Succes la contestat!

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Tu poti cum sa nu poti dar daca se dovedește ca asa era!?

Sunt milioane de camere pe străzi

Asa ca te-a văzut o camera de pe stâlp

| radu2201522015 explică (pentru RxTx):

Pot mentiona ca nu erau camere in acea intersectie

| goguPatent a răspuns:

Si pe ce motiv faci contestatia?