| bucsa a întrebat:

Salut! Acum 2 luni politistii mi-au luat telefonul pe baza unei infractiuni in care au fost implicate mai multe persoane dar numai pe mine m-au chemat la sectie. Si nici macar nu sunt suspectul principal! Stiti daca au voie sa imi retina telefonul atat de mult? Inca nu l-am primit

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I-au chemat si pe ceilalti, sa fii sigur de asta. Dar in zile diferite. Pana la solutionarea cazului, telefonul va sta la ei.
Asta cu telefonul ar trebui sa fie cea mai mica grija a ta.

| bucsa explică (pentru darrio2007):

Nu i-au chemat laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru bucsa):

Daca te amuză chestia asta e clar ca nu constientizezi.
No comment!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au voie sa-ti retina telefonul, odata ce exista suspiciuni sau dovezi, care pot fii folosite la proces si pana nu se inchieie procesul nu au cum sa-ti inapoieze telefonul.
Daca doar tu esti implicat si anchetat, atunci inseamna ca sunt dovezi clare ca esti suspect principal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, au voie să ți-l și confiște.

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Pana nu se rezolva cazul complet nu til mai da inapoi