| dydda a întrebat:

Fac scoala de soferi si vreau sa dau iesirea din scoala adica sa dau teoreticul. Intrebarea mea este daca spre exemplu il dau saptamana viitoare si l-as pica in cat timp pot da iar? Unii spun ca imediat dupa altii ca ei nu stiu. Azi mi s-a parut ca unii au dat si l-au picat, iar dupa au inceput din nou, dar nu sunt sigura daca dadeau iesirea sau doar faceau chestionare.

7 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Deci vrei sa dai examenul propiu zis pe calculator, sau legislatia aia din cadrul orelor? Daca te referi la legislatie, depinde de scoala ta, la mine se dadea de doua ori pe saptamana, miercurea si vinerea, banuiesc ca si la tine la fel, plus ca nu prea se pica, cel putin asa era la mine. In rest daca vorbesti de examenul propiu zis, dureaza ceva, ai dreptul sa te inscrii iar dupa 15 zile, si o sa te programeze ei dupa alte cateva saptamani.(Asa e in judetul Dambovita).

| dydda explică:

La sibiu, dupa o sapt de legislatie se poate da" iesirea din sala" e pe calculator cu 26 de intrebari. Se da martea, joia si vinerea dar azi am vazut unii dan

| dydda explică:

Dand si au ncercat de mai multe ori. Deaia intrebam ca poate faceau doar chestionare dar totusi... la un moment dat au luat de la profa o foaie si s-au dus la secretariat. Vroiam sa stiu daca se poate da de mai multe ori pe zi

| alyn2014 a răspuns:

Salut, si eu am inceput scoala si trebuie sa merg si eu la sala, dar in cazul tau daca pici sala mai poti da dupa 15 zile, sala o poti da de 10 ori intr-un an, sper ca ti-am fost de ajutor, salut...

| Marius_Nicusor_1993 a răspuns:

Daca dai teoria ( sala ) si pici la 15 zile poti revenii iarasi sa dai
Platesti la financiar chitanta din nou in valoare de 6 lei si te prezinti la sala dupa 15 zile
funda?

| Mutulika_Mutulika_1979 a răspuns (pentru Marius_Nicusor_1993):

Te rog sa-mi spui daca pot da examenul la sala inaintea celor 30 ore de conducere sau trebuie sa am tot dosarul terminat si te programeaza scoala sau te programezi tu? multumesc frumos

| BudeanuNela a răspuns:

Adică esirea din scoală ma refer