| GrapesLover a întrebat:

Bună. În cazul în care primesc bursă socială la facultate si ulterior doresc să mă angajez, iar venitul per membru de familie acceptat în vederea acordării bursei este depășit, trebuie să anunț undeva? Sau deodată ce m-am încadrat, nu mai contează?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este in regula sa primesti. Criteriile de acordare se stabilesc la inceputul anului universitar.
Pentru a fi sigura ar trebui sa citesti regulamentul facultatii privind acordarea burselor sociale, fiecare poate avea un regulament propriu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa sociala se acorda anual in baza actelor depuse in fiecare an, asa ca daca te angajezi si astfel nu mai indeplinesti conditiile nu se va mai acorda anul universitar urmator.

| GrapesLover explică (pentru Ioandelasal):

Anul universitar următor stiu ca nu voi mai primi, dar pe parcursul anului in care ma angajez e in regula chiar daca in mod normal nu as mai fi eligibila sa primesc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru GrapesLover):

Da, este in regula sa primesti. Criteriile de acordare se stabilesc la inceputul anului universitar.
Pentru a fi sigura ar trebui sa citesti regulamentul facultatii privind acordarea burselor sociale, fiecare poate avea un regulament propriu.