| otodragos a întrebat:

Buna la toata lumea! as dori sa adresez si eu o intrebare? parintii mei vor sa mi lase un apartament, numai ca nu stiu daca termin toate actele in 2 saptamani, as vrea sa fac contract de vanzare cumparare cu ei numai ca ei nu au cadastul si intabulare. aveti indee cine a m-ai facut asa ceva si cat lo costat? multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul de vanzare-cumparare la notarul public se poate face in 3-4 zile. Problema este cu intabularea pe parintii tai, pentru aceasta trebuie facuta o documentatie cadastrala si aceasta poate tine mai mult.
Parintii sa se adreseze unui inginer topograf autorizat si sa se inteleaga cu acesta sa faca respectiva documentatie in cca o saptamana.
Costurile sunt in functie de valoarea apartamentului.

| otodragos explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos pentru raspuns

| neutrino a răspuns:

In total, in jur de 3000 de lei, suma variabila totusi, in functie si de valoarea apartamentului, precum si de taxa notarului.

| otodragos explică (pentru neutrino):

Multumesc pentru raspuns