| Alyn13 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema cu un vecin de etnie rroma: el repara masini si buseste si da cu flexu la cativa metri de geam si in casa nu se aude nici la televizor cu toate ca are loc in spate da face in ambitie si am apelat de mai multe ori la politie si azi a venit iar si a iesit rau ca a inceput sa injure sa ameninte ca daca o prinde pe mama o bate rau. Va rog sfaturi cat mai repede.

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Fura-i contuarul de curentlaughing poate se linisteste!

| stpu a răspuns:

Vecin de etnie rroma? Dar de ce nu-i spui tigan? Ti-e frica sa nu vina sa te cafteasca? :))
Cel mai bine e sa ajungi la o intelegere cu el. Dar nu cred ca se va intampla asa ceva.
Politia nu o sa faca mare branza. Il poate amenda, dar asta nu inseamna ca se va potoli vecinasul tau ciocalatiu.
Eu in locul tau as da drumul la maxim la muzica. Si asta seara pe la 12 noaptea. Si as baga numai un rock de genul http://www.youtube.com/watch?v=ZPRt6Tt6RyM
Ah. De ce n-am si eu vecini de-astia ca i-as pune la respect :))

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Mutativa cu de tigani trebuie sa te ferestibig grin